varhany02Sobotní varhanní koncerty 

Po koronavirové nucené pauze začíná v červnu sezóna varhanních koncertů v Loretě! Máte-li rádi varhanní hudbu, naplánujte si návštěvu Lorety na sobotní odpoledne. V rámci prohlídky můžete vyslechnout koncert na pozoruhodný loretánský barokní nástroj.
Číst dál...

orphenicaKdo je svatý?

výstava dětských prací

Nenechte si ujít výstavní projekt ve spojovacím mostku Lorety – dětské práce ze soukromé ZUŠ Orphenica na Pohořelci. Je úžasné, jak děti dokážou vnímat umělecká díla a atmosféru blízké Lorety. Obrazy svatých v ambitu poutního místa se staly inspirací pro řadu pozoruhodných výtvorů. Výstava bude zahájena v pondělí 22. června v 16.00 a navštívit ji můžete v rámci prohlídky Lorety po celé léto až do konce září. 
Číst dál...

zvony1Koncerty zvonohry

PROGRAM NA ČERVEN 2020
Koncerty se po koronavirové pauze opět vrací! Spojte svou návštěvu Lorety se zajímavým hudebním zážitkem, zvonohra zdaleka nehraje jen novou mariánskou píseň Maria, Maria. Přijďte objevit kvality tohoto výjimečného historického hudebního nástroje!
Číst dál...

adventctLoreta je od 25. května

znovu otevřena veřejnosti 

V souladu s vládním harmonogramem uvolňování restriktivních opatření již můžeme otevřít Loretánskou bránu pro návštěvníky. Otevírací doba je standardní: denně od 9 do 17 hodin. Doufáme, že nás podpoříte svou návštevou! 

zvonohra1Loretánská zvonohra
MĚNÍ MELODII

Je to tak! Po zhruba 100 letech se změní melodie, kterou hraje automat loretánské zvonohry. Místo písně Tisíckráte pozdravujeme Tebe bude od 20. května 2020 nad hradčanskými střechami každou hodinu zaznívat melodie barokní mariánské písně Maria, Maria, nad slunce jasnější. Přijďte si poslechnout novou melodii a podpořte nás svou návštěvou. OTEVÍRÁME 25. KVĚTNA!
Číst dál...

0022ePřijďte s dětmi objevit svůj Loretánský poklad!

Neváhejte a vezměte své malé i větší ratolesti na prohlídku Lorety. Uvidíte, že s nimi zažijete malé dobrodružství. Nechte své děti zábavnou formou objevovat umělecké i duchovní poklady Lorety.
Číst dál...