Z pouti na památku

 

0001Ať už k nám přicházíte jako turisté, abyste obdivovali dovednost a um barokních architektů, malířů, sochařů a zlatníků, nebo jste poutníci, kteří přicházejí na místo modlitby, nebo jako hudbymilovní návštěvníci koncertů, je vám většinou společné přání odnést si domů na památku nějakou drobnost, která by vám návštěvu Lorety připomínala. Proto je tu náš muzejní stánek v 1. patře ambitu, nedaleko vchodu do trezorové místnosti klenotnice.
0004Má sice jen skromné rozměry, ale snažíme se jej naplňovat zajímavými suvenýry. Kromě tradičních pohlednic, plakátů, magnetů a "placek, můžete nově koupit také Turistickou známku No. 2157 nebo sadu samolepících turistických vizitek.  Pro poutníky je v nabídce řada nejrůznějších růženců, ručně vyrobené svíce od sester klarisek-kapucínek ze Šternberka, nová knížka svatiSvatí pražské Lorety -  sobor životopisů svatých, jejichž obrazy můžete obdivovat v loretánském ambitu. V loretánském kostele jsou všem zdarma k dispozici svaté obrázky s motivem P. Marie Loretánské. Zvídaví návštěvníci si ve stánku jistě všimnou tištěných průvodců po Loretě (v 8 jazykových verzích), jež jsou k dostání pouze u nás. V nabídce jsou i katalogy loretánských výstav a další zajímavé knížky. 
Pokud byste si chtěli z Lorety odnést něco skutečně výjimečného, doporučujeme vám umělecké reprodukce dvou poutních odznaků P. Marie Loretánské z Loretánského pokladu. Oba reliéfy jsou zhotoveny z postříbřené mědi a věrně kopírují své předlohy, vystavené v loretánské klenotnici.madona obrysm

 >> mohlo by vás také zajímat: