zvony1Koncerty zvonohry

PROGRAM NA ŘÍJEN 2020
OMEZENO KVŮLI VLÁDNÍMU NAŘÍZENÍ
Spojte svou návštěvu Lorety se zajímavým hudebním zážitkem, zvonohra zdaleka nehraje jen novou mariánskou píseň Maria, Maria. Přijďte objevit kvality tohoto výjimečného historického hudebního nástroje!
Číst dál...

noty

Nedělní duchovní hudba

kostel Narození Páně, 18. října - zrušeno

Užší spojení liturgie a umění pravidelně nabídnou nedělní nebo sváteční bohoslužby v loretánském kostele.
Číst dál...

adventctLoretánská zvonohra 
na vlastní oči – 26.-28. září 

Oslavte s námi 325. výročí zprovoznění zvonohry originálním způsobem! O prodlouženém víkendu na sv. Václava bude naprosto výjimečná příležitost prohlédnout si na vlastní oči barokní mechanismus v pohybu. Nenechte si ujít exkluzivní komentované prohlídky věže, první svého druhu v historii Lorety, počet účastníků je omezen.
Omlouváme se, všechny vstupenky jsou JIŽ VYPRODÁNY. Pro velký zájem veřejnosti se akce bude o Vánocích opakovat – sledujte náš web!
Číst dál...

zvonohra1Koncerty zvonohry

pro návštěvníky

PROGRAM NA ZÁŘÍ 2020
Nenechte si ujít hudbu, kterou jinde v republice neuslyšíte! Barokní zvonohra je u nás jen jedna jediná...
Číst dál...

zvonohra1Loretánská zvonohra
MĚNÍ MELODII

Je to tak! Po zhruba 100 letech se změní melodie, kterou hraje automat loretánské zvonohry. Místo písně Tisíckráte pozdravujeme Tebe od 20. května 2020 zaznívá nad hradčanskými střechami každou hodinu (od 9 do 18 hodin) melodie barokní mariánské písně Maria, Maria, nad slunce jasnější. Přijďte si poslechnout novou melodii a podpořte nás svou návštěvou!
Číst dál...

santa casa int m

 

283 let
od vysvěcení
kostela Narození Páně

V neděli 7. června si připomeneme událost vysvěcení loretánského chrámu Narození Páně, ale liturgicky budeme slavit Slavnost Nejsvětější Trojice, která má ve slavení přednost.
Číst dál...