noty

Nedělní duchovní hudba

21. června 2020

Užší spojení liturgie a umění pravidelně nabídnou nedělní nebo sváteční bohoslužby v loretánském kostele.
Číst dál...

santa casa int m

 

283 let
od vysvěcení
kostela Narození Páně

V neděli 7. června si připomeneme událost vysvěcení loretánského chrámu Narození Páně, ale liturgicky budeme slavit Slavnost Nejsvětější Trojice, která má ve slavení přednost.
Číst dál...

santa casa int m

 

Bohoslužby s hudebním doprovodem 
opět v Loretě!

Od Letnic se mše svaté opět budou slavit v loretánském kostele. Začátek je klasicky v 19 hod. Následující červnové neděle budou bohaté na liturgické i hudební události - těšíme se na setkání! 
Číst dál...

zvony1Koncerty zvonohry

PROGRAM NA ČERVEN 2020
Koncerty se po koronavirové pauze opět vrací! Spojte svou návštěvu Lorety se zajímavým hudebním zážitkem, zvonohra zdaleka nehraje jen novou mariánskou píseň Maria, Maria. Přijďte objevit kvality tohoto výjimečného historického hudebního nástroje!
Číst dál...

zvonohra1Loretánská zvonohra
MĚNÍ MELODII

Je to tak! Po zhruba 100 letech se změní melodie, kterou hraje automat loretánské zvonohry. Místo písně Tisíckráte pozdravujeme Tebe bude od 20. května 2020 nad hradčanskými střechami každou hodinu zaznívat melodie barokní mariánské písně Maria, Maria, nad slunce jasnější. Přijďte si poslechnout novou melodii a podpořte nás svou návštěvou. OTEVÍRÁME 25. KVĚTNA!
Číst dál...

zvonohra1Koncerty zvonohry

pro návštěvníky

PROGRAM NA BŘEZEN 2020
Omlouváme se, ale s ohledem na mimořádná vládní opatření v souvislosti se šířením nákazy koronaviru jsou koncerty zvonohry až do odvolání zrušeny.
Číst dál...