LORETA HUDEBNÍ

adventctLoretánská zvonohra 
na vlastní oči – 26.-28. září 

Oslavte s námi 325. výročí zprovoznění zvonohry originálním způsobem! O prodlouženém víkendu na sv. Václava bude naprosto výjimečná příležitost prohlédnout si na vlastní oči barokní mechanismus v pohybu. Nenechte si ujít exkluzivní komentované prohlídky věže, první svého druhu v historii Lorety, počet účastníků je omezen.
Omlouváme se, všechny vstupenky jsou JIŽ VYPRODÁNY. Pro velký zájem veřejnosti se akce bude o Vánocích opakovat – sledujte náš web!
 

 

Exluzivní komentovaná prohlídka loretánské věže dá poprvé v historii návštěvníkům možnost na vlastní oči spatřit unikátní barokní mechanismus automatu loretánské zvonohry v pohybu a dozvědět se přesně, jak zvonohra funguje a za jakých okolností byla vytvořena. 

zvonohra 01

Prohlídka zahrnuje i samotný vrchol věže – ochoz ve zvonici, kde se nachází mechanismus k ovládání zvonohry jako hudebního nástroje. Carillonér a loretánský regenschori Radek Rejšek na místě předvede návěštěvníkům, jak se na zvony hraje. 

zvonohra 02

zvonohra 05

Vedle hudebního zážitku čeká účastníky i nevšední vyhlídka na panorama Prahy s katedrálou sv. Víta. V rámci prohlídky bude možné spatřit zblízka také originály vzácných archiválií o zvonohře, včetně císařského reskriptu na volný průjezd zvonů z Amsterdamu do Prahy. 

zvonohra 03

zvonohra oci3

Tato naprosto výjimečná, jednorázová akce, která se nebude opakovat, je uspořádána ve dnech 26.-28. září 2020 u příležitosti kulatého výročí zvonohry – na svátek sv. Václava to bude tři a čtvrt století, co byl tento unikátní mechanismus uveden do provozu: 28. září 1695 se loretánské zvony rozezněly nad malostranskými střechami poprvé. 

Před zakoupením vstupenky prosíme všechny zájemce, aby zvážili své fyzické možnosti, zde publikované fotografie ukazují prostředí, kde se budou návštěvníci pohybovat a překážky, které budou během prohlídky zdolávat. Lidé trpící strachem z výšek, závratí či fyzickým hendikepem, který by jim bránil ve výstupu na věž, by se prohlídky účastnit neměli. Děkujeme za pochopení! 

PRAKTICKÉ INFORMACE:

  • Filmování a fotografování bude možné v průběhu celé prohlídky.
  • Každý účastník této výjimečné akce dostane na památku malý dárek.
  • Vzhledem k jistým rizikům, spojeným s výstupem na věž, není prohlídka možná pro děti mladší 8 let. Starší nezletilé děti se mohou účastnit pouze v doprovodu zákonného zástupce.
  • Počítejte s tím, že během prohlídky budete vystupovat po visutém dřevěném schodišti, na které navazuje příkré schodiště s provazovými madly (viz fotografie).
  • Prohlídky budou trvat cca 50 minut, vzhledem k prostorovým možnostem a bezpečnosti je maximální počet účastníků v jedné skupině 5 osob.
  • Při výstupu na zvonici by měli mít účastníci z bezpečnostních důvodů obě ruce volné. Pokud budete chtít  fotografovat, doporučuje se mít fotoaparát zavěšený na popruhu, případně mít na oděvu dostatečně velké kapsy pro uložení kamery/mobilu. Tašky či kabelky bude možno před výstupem odložit do uzamykatelných schránek (velká zavazadla se nedoporučují). 
  • Dámám se doporučuje oblečení spíše vycházkového charakteru (kalhoty), sukně a vysoké podpatky nejsou z bezpečnostních i společenských důvodů vhodné. 

 

Vstupenky je možno koupit již nyní v on-line předprodeji. Vstupenky na případná volná místa ve skupinách mohou být prodána i na místě v pokladně Lorety před konáním prohlídky. Vzhledem k omezené kapacitě účastníků prohlídek však doporučujeme zakoupit vstupenky předem.

Před zakoupením vstupenky
je třeba souhlasit s podmínkami a doporučeními.

zvonohra 04

zvonohra 08

zvonohra 06

 kudyznudy RGB