320 vyrociKoncert k 320. výročí loretánské zvonohry

V neděli 1. listopadu jste srdečně zváni na druhý velký koncert pro zvonohru a trubky - touto událostí Loreta oslaví kulaté narozeniny výjimečného hudebního nástroje.

carillon engine mV 16:30 se rozezní loretánské zvony v melodiích barokních i novodobých autorů v podání našich carillonérů Radka Rejška a Víta Janaty. Skladby pro zvonohru krásně doplní hudební výstupy hostujících trubačů Hradní stráže. Poslouchat můžete před Loretou na náměstí nebo přímo uvnitř loretánského areálu. Nenechte si ujít tento zajímavý hudební zážitek a oslavte s námi narozeniny zvonohry. 

panel zvonohryNa svátek sv. Václava r. 1695 se loretánské zvony rozezněly poprvé - letos je to tedy již 320 let, co tento pozoruhodný barokní mechanismus potěšuje Pražany a návštěvníky města. Jako jediný zachovaný nástroj tohoto druhu v republice je navíc pražská zvonohra unikátem i v evrpopském měřítku. Patří totiž k posledním zcela autentickým barokním zvonohrám, které fungují přesně tak, jako v době svého vzniku. 

V rámci prohlídky Lorety můžete prostřednictvím nových multimediálních prvků v expozici nahlédnout i ke stroji zvonohry a do lucerny věže, odkud carillonéři ovládají zvony jako hudební nástroj.

Plakátek koncertu ke stažení zde.