arp1

 

Práva a reprodukce

Potřebujete vytvořit publikační fotografii díla ze sbírek Provincie kapucínů v ČR? Zde najdete podrobný návod, jak postupovat.

 

Fotografování v expozicích muzea Loreta Praha je po zaplacení jednorázového poplatku možné k soukromým, nekomerčním účelům, bez použití stativu či blesku (více k tématu v kategorii Služby - audio, foto). Pokud však potřebujete vytvořit publikační fotografii předmětů ze sbírek Provincie kapucínů v ČR a tuto fotografii máte v úmyslu zveřejnit, je třeba písemně požádat o Povolení jednorázového poskytnutí reprodukčních práv. Toto povolení je nutné i v případě, že hodláte publikovat fotografii našeho sbírkového předmětu, aniž byste byli jejím autorem. arpkniha

Žádost je třeba poslat buď v písemné podobě na adresu Lorety nebo lépe v elektronické podobě Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Žádost musí obsahovat tyto údaje:

  • identifikaci žadatele (jméno, adresa, instituce)
  • specifikaci o jakou přesně jde publikaci (název, vydavatel, předp. čas vydání)
  • specifikaci sbírkových předmětů, jejichž fotografie zamýšlíte publikovat (stačí název a umístění díla)

zde si můžete prohlédnout vzor žádosti.

arp2

arp4

Provincie kapucínů v ČR většinou u nekomerčních projektů  - odborných publikací, katalogů apod. - nevyžaduje platbu za poskytnutí reprodukčních práv, pouze žádáme tři výtisky publikace pro naše knihovny. Tímto způsobem je možno žádat i o poskytnutí RP k uměleckým dílům z matetku Provincie kapucínů v ČR, která jsou uložena mimo budovu pražské Lorety - tedy v jednotlivých klášterech Provincie: Praha - Hradčany, Praha - Nové Město, Brno, Olomouc, Sušice.

arp3

V případě, že hodláte užít fotografie k vysloveně komerčním účelům (tisk pohlednic, výroba suvenýrů apod.) je možné, že bude takové povolení zpoplatněno nebo bude žádost zcela zamítnuta. 

>> mohlo by vás také zajímat