Zápůjčky uměleckých děl

 

Vedle vlastní muzejní a výstavní činnosti v pražské Loretě jsou díla ze sbírek Provincie kapucínů v ČR dlouhodobě zapůjčena v předních českých a moravských muzeích a galeriích (Národní galerii v Praze, Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, Moravské galerii v Brně).

upm1ngmgbrno1

 

 

 

Řád rovněž podporuje zajímavé výstavní projekty u nás i v zahraničí zápůjčkami uměleckých děl. Zapůjčení významných exponátů je samozřejmě podmíněno dodržením bezpečnostních a klimatických podmínek, zejména u nejcennějších částí Loretánského pokladu je vyžadován nejvyšší stupeň zabezpečení.

Má-li vaše instituce zájem o zapůjčení našich sbírkových předmětů, obraťte se, prosím, na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. pro více informací.

vojtasucharda1Sochy apoštolů z Hradčan

na výstavě Český sochař
Vojta Sucharda

Na výstavu Městského muzea v Nové Pace byly zapůjčeny sochy sv. Antonína a sv. Judy Tadeáše, které Vojtěch Sucharda vytvořil pro hradčanský klášter kapucínů.
Číst dál...

kapucinsky cyklus2Kapucínský cyklus na výstavě v Clam-Gallasově paláci.

Jeden ze vzácných pozdně středověkých obrazů putuje na výstavu Praha Husova a husitská, organizovanou ve spolupráci Archivu hl. města Prahy a Muzea hlavního města Prahy.

Číst dál...

europa jagellonica4Kalich z Lorety na výstavě Europa Jagellonica

Jediné pozdně středověké dílo Loretánského pokladu bylo zapůjčeno na výjimečný výstavní projekt Europa Jagellonica, představující reprezentativní průřez uměním pozdní gotiky a rané renesance v prostoru střední Evropy.

Číst dál...

pernstejnove1

Šperky z pokladu na výstavě Pernštejnů

Jedenáct drobných skvostů z Loretánského pokladu bylo k vidění na výstavě Pernštejnové a jejich doba, pořádané NPÚ v Salmovském paláci na Hradčanech od 3. května do 31. července 2012.

Číst dál...

sucharda1Dvě sochy z hradčan

na výstavě v Brně

Na výstavu Moravského zemského muzea byly zapůjčeny sochy sv. Antonína a sv. Judy Tadeáše, které Vojtěch Sucharda vytvořil pro hradčanský klášter kapucínů.

Číst dál...

granat2Vzácná souprava s granáty na výstavě v Petrohradě

Výstava Sedmnáct století českého granátu byla uspořádaná Národním muzeem v Ruském etnografickém muzeu v Petrohradě od 12. února do 1. března 2009. 

Číst dál...