koronavysoka

 

Loreta je bohužel od pátku 
18. prosince 
pro návštěvníky uzavřena

Je nám líto, ale v souladu s nařízením vlády jsme nuceni opět zavřít expozice pražské Lorety. Až do odvolání se nebudou konat ani pravidelné nedělní bohoslužby v kostele Narození Páně. Po dobu uzavření nehraje automat loretánské zvonohry.
Omlouváme se všem, kteří si koupili vstupenku na některou z akcí, které jsme byli nuceni zrušit. 
Děkujeme za pochopení!
 
Až to bude možné, těšíme se, že nás opět navštívíte a podpoříte Loretu v této krizové době!

marie terezie2

 

Nový pořad
představuje varhany
loretánského kostela

V rámci cyklu Pražské varhany odvysílal Český rozhlas Vltava 23. prosince díl věnovaný baroknímu nástroji z kostela Narození Páně v Loretě. Nenechte si ujít zajímavé vyprávění o tomto královském nástroji - s průvodcem pořadu varhaníkem Alfredem Habermannem hovoří a na varhany hraje loretánský regenschori Radek Rejšek.

marie terezie2

 

Navštivte virtuální galerii
loretánských sbírek

Loreta je sice aktuálně pro návštěvníky uzavřena, přesto chceme našim příznivcům a podporovatelům zpřístupnit alespoň virtuálně to nejlepší z loretánských sbírek. Můžete nás sledovat na sociálních sítích, kde zveřejňujeme pozoruhodné pohledy na umělecká díla Loretánského pokladu. Máte-li Facebook či Instagram, neváhejte a račte vstoupit do naší virtuální galerie!

adventct
 

Vánoční zvonohra 
na vlastní oči 28.-30. prosince 

Oslavte s námi 325. výročí zprovoznění zvonohry originálním způsobem.
Nebo darujte tento výjimečný zážitek svým blízkým k Vánocům :-)

Pro velký zájem veřejnosti o tuto akci letos v září, kdy jsme zdaleka nemohli uspokojit všechny zájemce, nabízíme nyní návštěvníkům opět možnost prohlédnout si na vlastní oči barokní mechanismus zvonohry v pohybu. 
 
Je nám to nesmírně líto, ale v souvislosti s prodloužením nouzového stavu a dalším zhoršováním epidemické situace jsme nuceni
ZRUŠIT VŠECHNY TERMÍNY KOMENTOVANÝCH PROHLÍDEK VĚŽE SE ZVONOHROU.
Jakmile to situace dovolí, rádi bychom tuto žádanou akci opět nabídli návštěvníkům. Již zaplacené vstupné je možno využít jako předplatné na posunuté termíny, případně refundovat v plné výši. 
Omlouváme se a děkujeme za vaši podporu!
Číst dál...

betlemske putovani

 

Betlémské putování
z Lorety ke kapucínům

Hledáte inspiraci pro adventní čas?
Nechcete jej trávit jen nákupy a praktickými přípravami vánoc?
Pak přijměte pozvání do Lorety a nechte se provést přes tradici barokních betlémů až do ticha kapucínského kláštera!
 
Naše komentované prohlídky, zaměřené na vánoční motivy v Loretě nabídnou návštěvníkům také putování do sousedního kapucínského konventu, nejen k velkému betlému, ale i hlouběji do nitra živého kláštera.
 
Adventní víkendy: 12.-13.prosince, 19.-20. prosince 
A pak těsně před Vánocemi: 23. prosince, 24. prosince 
ZRUŠENO KVŮLI VLÁDNÍMU NAŘÍZENÍ 
Je nám to nesmírně líto, ale v souvislosti s prodloužením nouzového stavu a dalším zhoršováním epidemické situace jsme nuceni zrušit všechny termíny komentovaných prohlídek betlémů. 
Pokud to situace ve vánočním období (třeba po Novém roce) ještě umožní, rádi bychom Betlémské putování opět nabídli návštěvníkům. Již zaplacené vstupné je možno využít jako předplatné na posunuté termíny nebo refundovat v plné výši. 
Omlouváme se a přejeme z Lorety krásné Vánoce!
Číst dál...

0022e

 

Přijďte s dětmi objevit svůj Loretánský poklad!

Těší nás, že konečně můžeme otevřít své brány také rodinám s dětmi, které dlouho nemohly společně objevovat kulturní památky a zajímavá místa. Od 10. prosince jsme tu opět pro vás.
Proto neváhejte a vezměte své malé i větší ratolesti na prohlídku Lorety. Uvidíte, že s nimi zažijete malé dobrodružství. Nechte své děti zábavnou formou objevovat umělecké i duchovní poklady Lorety.
Číst dál...