Varhany pražské Lorety
neděle 30. srpna 13.30
s Radkem Rejškem. Nabízíme výjimečnou možnost podívat se tam, kam normálně návštěvníci Lorety nemohou. Vstupenky pouze v on-line předprodeji.

Historií varhan vás provede odborník na slovo vzatý, hudební redaktor, publicista a pedagog Radek Rejšek. Těšit se můžete samozřejmě i na ukázky varhanní hudby. Součástí komentované prohlídky kůru bude i nahlédnutí na nově zrestaurovanou levou oratoř, která běžně není návštěvníkům přístupná. Oratoř vznikla pro Marii Markétu hraběnku z Valdštejna, velkou podporovatelku Lorety i kapucínského řádu. Krásný vzdušný prostor mohla využívat při bohoslužbách tato štědrá donátorka jako poděkování za to, že financovala rozšíření původní kaple Narození Páně na kostel. Časem byla oratoř zbavena svého původního vybavení a sloužila jako skladiště. Nyní je rehabilitovaný prostor opět důstojným místem.
Máte-li zájem o komentovanou prohlídku varhan, napiště nám v předstihu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s požadovaným termínem – upozorňujeme, že prohlídka bude možná pouze v případě, že termín bude akceptovatelný pro našeho regenschoriho. Prohlídky jsou možné pouze ve varhanní sezóně, tedy od Velikonoc do Dušiček. Sraz účastníků 10 min. před zahájením prohlídky u hlavního vchodu do Lorety. Upozorňujeme, že max. počet návštěvníků je 20 v rámci jedné prohlídky.
Cena komentované prohlídky 120,-Kč (pro školní skupiny je v této ceně zahrnut i vstup do celého areálu Lorety). Pro dospělé návštěvníky nabízíme výhodnou kombinovanou vstupenku komentované varhany + Loreta za 220,- Kč.
Aktuálně nabízíme několik posledních on-line vstupenek
na 30. srpna ve 13.30 hodin.
Vstupné v tomto případě zahrnuje kromě komentované prohlídky varhan také vstup do celého areálu Lorety, včetně klenotnice a sezónní výstavy.
(Fotografie byly pořízeny během návštevy studentů pražského gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského a publikovány s jejich laskavým souhlasem. Děkujeme!)
>> mohlo by vás také zajímat: