LORETA HUDEBNÍ

320 vyrociKoncert k 324. výročí
loretánské zvonohry

V sobotu 28. září na sv. Václava jste srdečně zváni na výroční koncert zvonohry -  přijďte s námi oslavit narozeniny výjimečného hudebního nástroje.

carillon engine m

V 16:00 se rozezní loretánské zvony improvizacemi na svatováclavské motivy v podání loretánského regenschoriho Radka Rejška. Poslouchat můžete před Loretou na náměstí nebo přímo uvnitř loretánského areálu. Nenechte si ujít tento zajímavý hudební zážitek a oslavte s námi narozeniny zvonohry. 

panel zvonohryNa svátek sv. Václava r. 1695 se loretánské zvony rozezněly poprvé - letos je to tedy již 324 let, co tento pozoruhodný barokní mechanismus potěšuje Pražany a návštěvníky města. Jako jediný zachovaný nástroj tohoto druhu v republice je navíc pražská zvonohra unikátem i v evrpopském měřítku. Patří totiž k posledním zcela autentickým barokním zvonohrám, které fungují přesně tak, jako v době svého vzniku. 

 324 vyroci

V rámci prohlídky Lorety můžete prostřednictvím nových multimediálních prvků v expozici alespoň virtuálně nahlédnout i ke stroji zvonohry a do lucerny věže, odkud carillonéři ovládají zvony jako hudební nástroj.